Polski Weekend

Za nami fantastyczny „Polski Weekend” w Best!
To już kolejny rok, kiedy na zaproszenie naszych holenderskich przyjaciół z Historamawereld mieliśmy przyjemność wziąć udział w wydarzeniu poświęconym Polskim Wyzwolicielom!
Nasza grupa miała okazję zaprezentować umundurowanie oraz wyposażenie polskich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej. Nasza kolekcja stale się powiększa, a w tym roku szczególnie dumni byliśmy z możliwości zaprezentowania naszego najnowszego nabytku – motocykl Norton 16H z 1944 roku.
W naszym namiocie odbyło się wiele interesujących dyskusji na temat szlaku bojowego 1. Dywizji Pancernej, jak również codziennego życia na froncie. Przyciągnęliśmy uwagę wielu pasjonatów historii, niektórzy z nich pokonali setki kilometrów z Holandii, Belgii i Niemiec, aby być z nami na tym wydarzeniu. Dla dzieci było to również niepowtarzalne doświadczenie – miały okazję przymierzyć mundur i poczuć się jak prawdziwi żołnierze.
Obok naszego stanowiska dumnie prezentował się piękny Sherman Firefly. (W galerii można zobaczyć kilka zdjęć także wnętrza tego czołgu). Goście mogli także wysłuchać wykładów (w języku holenderskim) na temat polskich pancerniaków i spadochroniarzy.
Podobnie jak w poprzednim roku, na evencie pojawiła się delegacja zaprzyjaźnionej grupy Club Wheels, wraz z kilkoma pojazdami.
Przede wszystkim cieszyliśmy się z licznych rozmów z gośćmi muzeum, którzy wykazywali wielkie zainteresowanie historią 1. Polskiej Dywizji Pancernej i bardzo doceniali naszą obecność. My również bardzo się cieszymy z zaproszenia i już zaczynamy planować kolejne wydarzenia.💪

Chcesz wesprzeć moje działania?

 

Przeczytaj również:

"The Rock - Skała"

Gibraltar, brytyjskie terytorium zamorskie zajmujące wąski półwysep południowego wybrzeża Morza Śródziemnego w Hiszpanii, od wybrzeży Maroka dzieli je zaledwie 20 km.

muzeum lotnictwa i astronautyki

To niesamowite muzeum znajduje się na lotnisku Le Bourget koło Paryża. Muzeum składa się z 9 różnych wystaw, a także ekspozycję na świeżym powietrzu.

Prawdziwa gratka dla fanów lotnictwa

Muzeum to znajduje się kolo Lelystad około 50 km na wschód od Amsterdamu i 60 km na północ od Utrechtu.
Kolekcja Aviodrome zawiera kolekcję ponad 100 samolotów i śmigłowców.

 

Media Społecznosciowe