Autor Bloga Historia w Drodze

Paweł Marchlewski

Od 2019 roku wraz z Żoną mieszkam w Holandii – pomiędzy rejonem działań Operacji Market Garden, w której udział wzięła 1. Samodzielna Brygada Spadochronowa gen. Stanisława Sosabowskiego, a obszarami wyzwolonymi przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka.

Jestem pasjonatem podróży oraz historii – przede wszystkim I i II wojny światowej. Dodatkowo, pełnię funkcję nauczyciela historii w Polskiej Szkole w Tilburgu oraz zdalnie dla grupy uczniów z Edukacji Domowej, gdzie mam okazję promować wartości patriotyczne.

Na swojej DRODZE często poznaję ludzi, którzy mnie inspirują i motywują do aktywnego działania, rozwijania moich pasji czy angażowania się w organizowane przez nich dzieła.

Staram się żyć tak, by hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” określało to, czego się podejmuję. Jest dla mnie ważne, by żyć honorowo zgodnie z Bożymi wartościami, a polskość promować wszędzie, gdzie się znajdę. Poprzez blog, na który trafiasz pragnę łączyć pasję podróżniczą z zachowaniem pamięci historycznej o bohaterach, którzy walczyli za wolność Europy. Jestem również członkiem grupy rekonstrukcyjnej GRH Breda 1944.