"the island"

Wydarzenie cyklicznie „The Island” jest organizowane w celu upamiętnienia zaciekłych walk podczas II wojny światowej w rejonie Betuwe w Holandii. Organizatorzy i rekonstruktorzy przygotowali znakomite dioramy, inscenizację bitwy, programy edukacyjne i wiele innych atrakcji.

 

Po niepowodzeniu operacji Market Garden we wrześniu 1944 r. tereny zalewowe między rzekami Waal i Ren stały się obszarem frontowym. Betuwe tak nazywa się ten region, niewiele ucierpiał podczas niemieckiej inwazji na Holandię. Jednak Betuwe stał się granicą między terytorium alianckim i niemieckim. Betuwe zostało wyzwolone w kwietniu 1945 roku, zaledwie kilka tygodni przed kapitulacją Niemiec.

 

Zobacz rolkę z tego eventu na Facebooku:

Chcesz wesprzeć moje działania?

 

Przeczytaj również:

Kompania Braci "FOY"

Widoczne są ślady ciężkiego ostrzału artylerii, które miały tu miejsce podczas ofensywy w Ardenach: lisie nory i dziury w ziemi, w których żołnierze amerykańscy ukrywali się przed ogniem wroga.

 

Niesamowity event w Ardenach

Ponad 150 rekonstruktorów, kilkadziesiąt pojazdów i niesamowita inscenizacja walk z przełomu 1944 i 1945 roku.

 

Kompania Braci "Crossroads"

5 października 1944 r. około godziny 03:30 kapitan Richard Winters wysłał patrol w kierunku młyna stojącego w pobliżu grobli nieopodal przeprawy promu do Renkum.

 

Media Społecznosciowe