„Eye Witness Event”

Zapraszam na relację z imprezy „Eye Witness Event” (pol. naoczny świadek), która odbyła się w miniony weekend w Oorlogsmuseum Overloon
Nazwa wydarzenia została wybrana jako hołd dla muzeum Eye Witness w Beek – Holandia, które w październiku zostało zamknięte na stałe, a część kolekcji zostanie przeniesiona właśnie do muzeum w Overloon.
Na „Eye Witness Event” pojawiło się ponad 300 rekonstruktorów historycznych.
Zwiedzający mogli przejść przez niemieckie i alianckie obozowiska i naocznie przekonać się, jak wyglądało życie na zapleczu frontu II Wojny Światowej. Przygotowano między innymi: punkty opatrunkowe, kuchnie polowe, warsztaty napraw. Można było również zobaczyć jak przygotowywano posiłki, odprawy wojskowe i apele, budowę okopów i umocnień i wiele, wiele innych.
Wszystkie grupy rekonstrukcyjne potraktowały swoje role niezwykle poważnie i profesjonalnie.
Gwoździem programu była rekonstrukcja Bitwy Pod Overloon 1944 „Mock Battles” z udziałem czołgu Sherman Firefly oraz niemieckich i alianckich pojazdów. Połączenie z pirotechniką i rykiem silników zrobiło ogromne wrażenie na licznie przybyłych odwiedzających.
Na miejscu spotkałem również świetnego fotografa – Marcela z ImageworX WW2
Była to pierwsza edycja tego typu wydarzeń w Overloon. Jak dla mnie – strzał w dziesiątke i czekam na kolejne!

Chcesz wesprzeć moje działania?

 

Przeczytaj również:

GRH BREDA 1944

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam grupę GRH Breda1944 do której niedawno dołączyłem.

Niesamowity event w Ardenach

Ponad 150 rekonstruktorów, kilkadziesiąt pojazdów i niesamowita inscenizacja walk z przełomu 1944 i 1945 roku.

 

militracks 2023

Militracks 2023 w Overloon – czyli największy na świecie militarny event w dziedzinie niemieckiej techniki pojazdów z okresu II wojny światowej.

 

Media Społecznosciowe